Як отримати паспорт Євросоюзу українцям у 2022 році?

 

Цього року українці через війну мають можливість швидко і просто подати заяву на отримання громадянства в окремих країнах ЄС, як біженці.

Для іноземців існують різні способи отримання паспорта ЄС, але найчастіше використовуються три варіанти:
▪️ натуралізація;
▫️ репатріація;
▪️ інвестиції.

Однак існують також спеціальні програми, які допомагають іноземцям швидше легалізуватися і асимілюватися в країнах Європи.

НАТУРАЛІЗАЦІЯ
Цей спосіб вважається найдовшим і найскладнішим. Заявник повинен проживати в обраній країні від 5 до 12 років. Пройти етапи від отримання візи, посвідки на проживання, а вже потім громадянства. Також необхідно обов’язково вивчити мову країни, відмовитись від першого громадянства, інтегруватися в місцеве суспільство.

Для того щоб отримати посвідку на проживання в обраній країні, потрібні вагомі причини, наприклад:
▪️ вступити до місцевого вузу;
▫️ влаштуватися на офіційну роботу;
▪️ відкрити власну справу;
▫️ купити будинок або квартиру;
▪️ одружитися з жителем обраної країни;
▫️ мати близьких родичів – громадян ЄС.

ІНВЕСТИЦІЇ
Сьогодні лише деякі держави ЄС дозволяють купити паспорт в короткі терміни, але за значні суми. Зокрема, при інвестуванні в економіку Мальти і Австрії на суму трохи менше мільйона євро буде видано громадянство через 1-1,5 року. Зазвичай від інвестора не вимагається постійно проживати в республіці і здавати іспит з державної мови.

РЕПАТРІАЦІЯ
Ця програма має на меті відновлення можливості називатися громадянином ЄС за допомогою доказу спорідненості з предком певної національності, що проживали чи проживають на території країни, обраної для репатріації. Для українців з історичних причин репатріація доступна в країнах зі слов’янським корінням: Болгарії, Румунії, Польщі. Паспорт ЄС видається без вимоги тривалого перебування в цій країні, досконалого знання державної мови і відмови від первинного громадянства.

У 2022 році метод репатріації виглядає більш привабливим серед інших існуючих програм. Багато українців не знають, що їхні предки жили або народилися в Європі, через що тепер дуже легко можуть отримати громадянство на цій підставі. Імміграційні експерти стверджують, що в більшості випадків підтвердження спорідненості для встановлення громадянства за допомогою спрощеної процедури не складає труднощів.

Які можливості дає паспорт ЄС?

Маючи паспорт ЄС, його власник може вільно відвідувати більше ста сімдесяти країн світу. Свобода пересування в межах Євросоюзу регламентується Хартією основних прав Європейського союзу та Директивою 2004/38/ЄС. Також європейське громадянство надає право:
▫️ легально працевлаштуватися;
▪️ набагато простіше зареєструвати компанію в Єврозоні;
▫️ безкоштовно здобувати освіту в кращих університетах Європи;
▪️ оформляти кредити з вигідними умовами в надійних кредитних організаціях;
▫️ користуватися медичними послугами високого рівня з використанням страховки.

- Реклама -