КОГО НЕ ПРИЗВУТЬ ДО ЗСУ?

Дев’ять категорій людей, яких точно НЕ призвуть :

 

Якщо військовозобов’язана особа ухиляється від призову, її можуть притягнути до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності. Однак, не можуть мобілізувати в армію тих, хто цій мобілізації не підлягає.

 

Працівники компаній, організацій та органів, яких «забронювали» для виконання своїх обов’язків.

 

Нездатні до служби особи, тобто ті, хто має інвалідність або тимчасово непридатні через стан здоров’я.

 

Громадяни, які утримують і відповідають за трьох або більше дітей до 18 років. Під цю категорію також підпадають опікуни та батьки повнолітніх, які мають I або II групу інвалідності.

 

Особо, які самотужки виховують неповнолітню дитину.

 

Громадяни України, які доглядають за тяжкохворими членами сім’ї, наприклад за дружиною чи чоловіком, дитиною, матір’ю чи батьком.

 

Опікуни, усиновителі, прийомні батьки і батьки-вихователі неповнолітніх дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування.

 

Народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки, а також деякі категорії чиновників.

 

Військовозобов’язані особи, що мають чоловіка або дружину, що вже служить, і неповнолітню дитину. Крім того, до цієї категорії входять ті, чиї близькі родичі загинули чи пропали безвісти внаслідок військових дій на Сході України.

 

Студенти вищих навчальних закладів, здобувачі фахової передвищої освіти. Проте, маються на увазі лише ті, хто навчається на денній або дуальній формі. До того ж, вчителі та викладачі також не можуть бути мобілізовані.

 

Отже, є велика кількість громадян, які не можуть бути призвані на службу без власної на згоди. У більшості — по сімейним обставинам та через стан здоров’я.

- Реклама -