Надсилали через месенджери дані про українських захисників у прифронтових містах – судитимуть двох мешканців Донеччини

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальні акти стосовно мешканців м. Бахмута та м. Краматорська за фактами несанкціонованого поширення інформації про переміщення та розташування Збройних Сил України, за можливості їх ідентифікації на місцевості, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 114-2 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у травні – липні 2022 року двоє обвинувачених через месенджер у проросійсько орієнтованих групах поширювали текстові повідомлення про переміщення військовослужбовців Збройних Сил України на території м. Бахмута, м. Краматорська та Краматорського району Донецької області.

Обидва зловмисника наразі перебувають під вартою. Обвинувальні акти спрямовано на розгляд до Дружківського міського суду Донецької області та Індустріального районного суду м. Дніпропетровська.

Досудові розслідування здійснювались СВ 2 управління (з дислокацією у м. Маріуполь) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Інформаторам загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

- Реклама -