Відбитки пальців збиратимуть в усіх громадян

Відбитки пальців збиратимуть в усіх громадян, починаючи з 12 років
Усі особи під час подання заяв про встановлення, оформлення належності чи набуття громадянства України, прийняття чи вихід з громадянства України зобов’язані подати свої біометричні дані. Таку імперативну вимогу містить проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань ідентифікації та верифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства» (№8151).
Проект передбачає, що після досягнення особою 5-річного віку робиться відцифрований образ обличчя особи, а після 12 років — відцифровані відбитки пальців рук. Ці ж дані відбираютсья в осіб Державною прикордонною службою в разі примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства. У разі незгоди іноземця із проходженням такої процедури, їм буде відмовлено у в’їзді в Україну.
Проект передбачає, що шаблони відцифрованих відбитків пальців рук та образу обличчя особи громадян України та іноземців (осіб без громадянства) мають зберігатися в окремих базах даних.
Ці дані можуть використовуватися як для ідентифікації громадянина України, так і для цілей досудового розслідування кримінальних правопорушень, розшуку осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду, ухиляються від кримінального покарання, пропали безвісти, а також викрадення документів, чи винесення термінових заборонних приписів стосовно осіб, які вчинили домашнє насильство.

- Реклама -