Чи можна отримати паспорт громадянина України закордоном?

Знали ви, що у випадку втрати паспорта на території іноземної держави чи його відсутності, українське законодавство надає можливість його отримання в іншій країни? Так ось, відповідна можливість затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 року №678 «Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України».

 

Щоб оформити потрібний документ, перш за все, варто звернутися до відокремленого підрозділу ДП «Документ» в країні, якій перебуваєте. Для цього необхідно зареєструватися на сайті установи. Перелік підрозділів в іноземних країнах (філій, представництв) відповідної установи визначатимуться Державною міграційною службою за погодженням Міністерства закордонних справ.

 

Довідково. На сьогоднішній день, отримати внутрішній паспорт громадянина України та закордонний паспорт в підрозділах ДП «Документ» можна лише в Польщі. Оскільки, відповідний проект уряд планує повноцінно запустити впродовж наступних двох років і повний перелік держав, де можна буде отримати паспорт громадянина України, буде сформований поступово.

 

Щоб оформити ID-картку особам, які досягли 14-річного віку, потрібно мати такі документи:

▪️ свідоцтво про народження;

▫️ паспорти обох батьків або одного з них;

▪️ за наявності довідку про реєстрацію місця проживання (Форма-13) та ідентифікаційний номер.

 

Повнолітнім українцям необхідно мати:

▪️ український паспорт;

▫️ ідентифікаційний номер;

▪️ за наявності свідоцтво про шлюб чи його розірвання або виданий у іноземній державі документ, який підтверджує шлюб.

 

Щоб зробити закордонний паспорт за кордоном для дітей до 14 років, потрібні:

▪️ присутність одного з батьків з паспортом громадянина України;

▫️ попередній закордонний паспорт дитини (при наявності);

▪️ свідоцтво про народження дитини або виданий за кордоном документ, перекладений українською мовою;

▫️ квитанція про сплату адміністративного збору.

 

Повнолітнім потрібно мати:

▪️ паспорт громадянина України;

▫️ ідентифікаційний код;

▪️ попередній закордонний паспорт (при наявності);

▫️ квитанцію про сплату адміністративного збору.

 

Варто зазначити, що у разі оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон замість викраденого особа додатково подає документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентними органами держави, в якій викрадено такі документи, що підтверджує факт звернення особи з приводу його викрадення, з перекладом на державну мову та засвідчений в установленому порядку.

 

Паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюються у строки, встановлені законодавством, та видаються у строк до трьох місяців з дня прийняття відповідного рішення для їх оформлення. За оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, що визначені законодавством.

- Реклама -