По Авдіївці випустили «Град». З міста вивозять людей

Сьогодні, 31 січня, близько 05.40, ворог випустив по Авдіївці чотири пакети "Градів", тобто 160 ракетних снарядів.

Стріляли з Донецька, як свідчать донетчани в соцмережах — 4 установки РСЗО "Град" били з чотирьох різних точок з цивільних житлових кварталів.

В Авдіївці є руйнування, є жертви серед мирного населення. Горить газова труба.

Нагадаємо, що вчора ворог зруйнував обстрілами останню гілку електропостачання міста; завод змушений був припинити постачання тепла в квартири авдіївчан. В місті немає електрики, води, тепла, і тепер газу.

В Авдіївці оголошений надзвичайний стан. Створено штаб НС, до якого ввійшли керівники місцевої влади та силових структур.

Губернатор Донеччини Павло Жебрівський повідомив сьогодні:

«Розпорядився терміново виділити додаткові кошти із обласного бюджету для Авдіївки в рамках оголошення надзвичайного стану у місті. Організували чітку взаємодію Координаційного штабу із головами міст та райдержадміністрацій області. На випадок необхідності, відпрацювали алгоритм доставки хворих до суміжних населених пунктів. А також алгоритм надання швидких допомог та автотранспорту, у випадку евакуації населення.

У містах області розгортаються місця прийому мешканців Авдіївки а також дітей у дитячих закладах області. Станом на зараз, одноразово можемо вивозити з міста до 2 тисяч осіб».

Наводимо також заяву МЗС України у зв’язку із загостренням ситуації на Донбасі:

«МЗС України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з активізацією російсько-терористичних сил на Донбасі.

За останні 2 дні російські окупаційні війська здійснили масовані обстріли по всій лінії зіткнення з усього наявного в них озброєння, включно із заборонених Мінськими домовленостями РСЗВ «Град», артилерії калібру 152 мм, 122 мм, мінометів 120 та 82 мм, танків, а також зі стрілецької зброї. Від російської зброї загинули 8 українських військовослужбовців, 26 отримали поранення.

Через обстріли житлових районів страждає цивільне населення: поранено двох мирних жителів. Повністю знеструмленими залишилися міста Авдіївка та Ясинувата, без води, електрики та теплопостачання перебувають загалом понад 400 тисяч мирних мешканців регіону. З урахуванням ускладнення погодних умов та триваючих обстрілів бойовиків, гуманітарна ситуація в цьому районі продовжує погіршуватися.

Такі дії Кремля можуть кваліфікуватися як воєнний злочин, грубе порушення Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, незаконне, безпричинне та широкомасштабне знищення майна, не викликане воєнною необхідністю.

Очевидно, що нинішня ескалація на Донбасі свідчить про те, що Російська Федерація продовжує зухвало ігнорувати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей, маючи на меті не допустити стабілізацію ситуації та досягнення будь-якого прогресу в безпековій і гуманітарній сферах.

Вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити бойові дії та неухильно дотримуватися режиму припинення вогню.

Звертаємося до міжнародних партнерів з проханням посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль для того, щоб зупинити небезпечну ескалацію на Донбасі та уникнути гуманітарної катастрофи в регіоні».

- Реклама -