ПОРЯДОК СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Виконавець повинен стягувати з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України. Як передбачено статтею 182 цього Кодексу, розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Якщо боржник отримує дохід, виконання рішень здійснюється шляхом утримання аліментних сум із  заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника на підставі постанови виконавця. Слід також зазначити, що наразі законодавчими змінами зокрема передбачено: за рішеннями про стягнення аліментів підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи-підприємці, які здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника, перераховують стягнуті кошти на визначений у заяві або зверненні стягувача рахунок, а у разі відсутності реквізитів рахунка стягувача – на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, приватного виконавця. Разом із тим, положеннями законодавства визначено систему заходів та тимчасових обмежень до боржника у разі невиконання рішень про стягнення аліментів.

У разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, виконавець вчиняє такі дії:
-вносить повідомлення про внесення відомостей про боржника до Єдиного реєстру боржників;
-здійснює заходи щодо звернення стягнення на майно боржника;
-надсилає стягувачу письмове роз’яснення про право на звернення до органів досудового розслідування із заявою про вчинення кримінального правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Слід звернути увагу, що виключно стягувачі наділені правом звернутись до правоохоронних органів із заявою про порушення відносно боржника кримінального провадження за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей, оскільки, відповідно до статті 477 Кримінального процесуального кодексу України, провадження може бути розпочато лише на підставі заяви потерпілого.

- Реклама -