Відновлення газопостачання на Донеччині: Покровській громаді отримати газ буде легше

Після деокупації більшої частини Харківщини з’явилась можливість повернення газу в Донецьку область, оскільки резервна гілка газопостачання проходить поряд з Ізюмом. Однак через бойові дії газ повернеться не в усі громади області.

Міський голова Краматорської міської ради Олександр Гончаренко заявив, що після звільнення Ізюма повернення газу в Донецьку область стало можливим.
“Ізюм звільнено. Газопровід уздовж проходить. Чекаємо на розмінування, ремонти і подачу газу до області. Ніхто на сьогодні не може оцінити тривалість ремонтних робіт, які має виконати УМГ, поки місцевість не буде розміновано і не буде встановлено рівень руйнувань газогону та тривалість робіть”, — повідомив Олександр Гончаренко.
Однак, поки тривають ремонти та розмінування, громадам вже зараз слід готуватися до повернення газу.

Директор Управління з газопостачання та газифікації у Бахмуті Ігор Русанов пояснив, що вдовж Ізюма йде магістральний газогін, з якого живиться наша область, а ми, облгаз, — оператори газорозподільної мережі. Тобто, зараз на Харківщині повинні відремонтувати газопровід. Після цього його зможуть пустити у магістральну мережу. Далі є такі споруди, газорозподільна станція, в яких повинен з’явиться газ від “магістральників”. Після цього від станції газ піде в газорегуляторні пункти, і вже від них газ піде споживачам, комунальним закладам та іншим, пояснює Ігор Русанов.

Тобто “Донецькоблгаз” керує газорозподільними мережами, які йдуть в міста та села і дають людям газ в оселі. Однак спочатку оператор магістральної газотранспортної системи повинен виконати свої роботи, тому що в першу чергу саме його мережі і зруйновані бойовими діями.

Бахмуту, Соледару та Сіверську не варто сподіватись на повернення газу
Станом на середину вересня, повернути газ можливо майже у всі міськгази, яких в області зараз 5: “Артемівський”, “Костянтинівський”, “Слов’янський”, “Краматорський” та “Красноармійський”.

Повернути газ в Бахмут, Соледар та Сіверськ зможуть тоді, коли ЗСУ вдасться відігнати від цих міст окупантів. Самим газовикам не вдалося обстежити всі мережі, щоб переконатися, що вони готові до повернення газу. Крім цього, треба буде відремонтувати всі пошкодження від обстрілів окупантів. Зараз це неможливо, стверджує голова правління АТ “Донецькоблгаз” Вадим Батій.

Додамо, в зону обслуговування міськгазу “Артемівський” входять ще Миронівка та Світлодарськ, які зараз під тимчасовою окупацією. Тому сюди газ теж не повернеться, поки ЗСУ не звільнять ці населені пункти.
По інших підконтрольних громадах ситуація краща
“Костянтинівському”, “Слов’янському”, “Краматорському” та “Красноармійському” міськгазам буде легше, пояснює Ігор Русанов, — вони далі від лінії фронту, де йдуть запеклі бої з окупантами. Легше за все повернути газ у Покровськ, за який відповідає міськгаз “Красноармійський”.

Коли саме газ повернеться в оселі мешканців Донеччини — поки невідомо

Офіційного листа від оператора газотранспортної системи ще немає. Оператор ГРМ (газорозподільча мережа), вже направили їм листа, щоб вони повідомили, коли буде приблизно газ. Втім, розуміючи ситуацію, ми вже готуємось до пуску”, — розповідає голова правління у АТ “Донецькоблгаз”.

Посадовці просять людей набратися терпіння та слідкувати за новинами на сайті Донецькоблгазу. Там опублікують точні дати повернення газу в ті громади Донецької області, де це можливо.

- Реклама -