Кого не мають права турбувати кредитори під час воєнного стану?

Нещодавно Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до Закону України «Про споживче кредитування» щодо врегулювання простроченої заборгованості на період дії воєнного, надзвичайного стану.

Головне, про що слід знати – ухваленим Законом передбачається заборона фінансовим установам на час воєнного стану та півроку після його закінчення взаємодіяти з власної ініціативи зі своїми клієнтами з числа військовослужбовців та турбувати їх родичів.

Закон поширюється на: військовослужбовців ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів спецпризначення; працівників Державної спеціальної служби транспорту; працівників Держслужби спеціального зв’язку, які проходять військову службу на території України; українців, які виконують військовий обов’язок за межами України. Окрім цього, зміни стосуються військовослужбовців, які отримали інвалідність, військовозобов’язаних та резервістів, членів добровольчих формувань територіальних громад, членів сімей військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти, осіб, які перебувають у полоні.

Документами, якими споживач може підтвердити свою належність до категорії осіб, яких не можна турбувати, є:
-довідка з гербовою печаткою, підписана командиром або особою, яка його заміщує, вона може бути рукописною;
-посвідчення інваліда війни;
-для членів сімей військовослужбовців, які загинули чи померли, – посвідчення члена сім’ї загиблого;
-для осіб, які перебувають у полоні, осіб, з якими втрачено зв’язок, осіб, зниклих безвісти, для членів сімей військовослужбовців, які зникли безвісти, – інформація, надана державним підприємством, яке виконує функції Національного інформаційного бюро.

Якщо ви втратили належність до захищеної категорії, ви зобов’язані повідомити про це кредитодавця, протягом 30 календарних днів з дня втрати належності.

- Реклама -