В Мирнограді вшанували пам’ять героїв Крут

З нагоди роковин бою під Крутами, в Мирнограді (колишній Димитров) місцеві правоохоронці разом з лігівцями провели історичну годину для учнів ліцею. Під час заходу поліцейські розповіли про героїчний вчинок юних захисників України та вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв.

Інспектор ювенальної превенції Мирноградського відділення поліції Антон Сябрук разом з учасниками місцевої ланки "Ліги майбутніх поліцейських" розповіли про трагічні події майже 100-річної давнини під час історичної години «Крути – символ національної честі для учнів Мирноградського ліцею «Гармонія».

Поліцейський розповів, що 29 січня українці вшановують пам’ять Героїв Крут – київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", які загинули 1918 року під час бою з кількатисячною московською більшовицькою навалою. 99 років тому молоді захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

"Ми пишаємось тим, що студенти Університету Св. Володимира у ті буремні люті січневі дні 1918 року стримували муравйовську навалу на Україну., зазначив офіцер. Майже 100 років минуло від легендарного бою під Крутами у війні за свободу нашої держави. На жаль, в нашій країні знов війна і знов гинуть люди. І вже стає традицією в День пам’яті Героїв Крут вшановувати і пам’ять бійців АТО. Адже вони всі загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України», — зазначив офіцер.

Присутні вшанували пам’ять полеглих в бою хвилиною мовчання та виконали Державний Гімн України.

Наприкінці заходу учні схвильовано висловлювали свої враження. І майже всі однієї думки – ця трагедія дуже схожа на сучасні події. "Сподіваємось, що в історії України стане менше таких сумних повторень. А студентство та молодь не воюватиме, а прославлятиме своїми досягненнями нашу Україну", — зазначили "майбутні поліцейські".

- Реклама -