5 захворювань, які може діагностувати собака

У собаки в 40 разів більше нюхових клітин, ніж у людини. Це дозволяє їй діагностувати багато складних захворювань краще, ніж передовому медичному обладнання

1. Цукровий діабет
Собаки можуть бути надзвичайно корисними для пацієнтів, які борються з діабетом. Після спеціальної підготовки деякі з них здатні сигналізувати про падіння рівня цукру в крові у людей, які страждають на цукровий діабет І типу. Як це можливо?

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі American Diabetes Association Diabetes Care («Дослідження Американської діабетичної асоціації»), собаки здатні в диханні господарів відчути ізопрен, рівень якого вдвічі підвищується при гіпоглікемії. Перш ніж знепритомніти та впасти в кому, людина починає трохи тремтіти, а собака здатна попередити оточення про те, що відбувається щось тривожне, і тим самим збільшити шанс на допомогу.

2. Мігрені
Згідно з опитуванням, проведеним серед 1 000 тисяч власників собак, тварини способни відчувати у господарів напад мігрені, що насувається. У такі хвилини собака наближається до людини, сигналізуючи їй про сильний біль, який та незабаром відчує.

3. Рак
Завдяки своєму нюху собаки можуть виявити рак молочної залози, а також рак передміхурової залози, сечового міхура, легені та шийки матки. Це було підтверджено науковими дослідженнями.

Багато власників свійських тварин стверджують, що їхні собаки допомогли їм діагностувати меланому, тому що часто облизували деякі родимки, які з’являлися на їхній шкірі. Після ретельного обстеження з’ясувалося, що тварини правильно вказали на захворювання, що розвивається.

4. COVID-19
Дослідження фінських вчених показують, що собаки можуть знайти наявність коронавірусу в організмі з точністю до 92%. У порівнянні зі стандартними діагностичними тестами вони працюють набагато швидше та можуть вказувати на правильний результат миттєво. Результати дослідження було опубліковано у Британському медичному журналі.

5. Панічні атаки
Собаки чудово відчувають гормональні зміни у людей. У той момент, коли підвищується рівень гормону кортизолу, який називають гормоном стресу, тваринам передається нервозність господарів.

Сама присутність собак має заспокійливу дію для людей у ​​такий момент. Згідно з дослідженням, проведеним у Швеції, собаки не лише допомагають боротися зі стресом, а й уникнути наслідків нервової напруги, що знижує ризик серцево-судинних захворювань.

- Реклама -