Очолили захоплені окупантами державні органи

Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що у березні 2022 року один з обвинувачених добровільно почав співпрацювати з російськими загарбниками та погодився обійняти посади спочатку так званого виконувача обов’язків, а згодом — голови окупаційної адміністрації Першотравневого району. Працюючи на ворога, колаборант організовує вивіз місцевих мешканців до держави-агресора, схиляє до співпраці з окупаційною адміністрацією підприємців та бере участь у підготовці пропагандистських матеріалів, що виправдовують військову агресію рф проти України.

Інший зловмисник перейшов на бік окупантів у квітні 2022 року. Колишній керівник Центру надання адміністративних послуг у смт Мангуш Маріупольського району обійняв так звану посаду виконуючого обов’язки голови Мангушської адміністрації. Наразі він координує роботу «поліції днр» щодо виявлення серед місцевих мешканців осіб, прихильних до України, та тих, хто може переховувати у своїх домівках українських військовослужбовців. Окрім цього до його обов’язків входять питання щодо оформлення та виплати соціальної допомоги, пенсій, вирішення проблем з газопостачанням, доставка та видача гуманітарної допомоги.

Зловмисникам передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

 

- Реклама -