Очолили Маріупольський державний університет та впроваджують стандарти освіти держави-агресора – двом колаборанткам заочно повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури двом мешканкам м. Маріуполя заочно повідомлено про підозру в здійсненні пропаганди у закладі освіти з метою сприяння збройній агресії проти України, встановленні та утвердженні тимчасової окупації частини території України, а також у діях, спрямованих на впровадження стандартів освіти держави-агресора, тобто у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, після окупації м. Маріуполя ворожою армією рф професор кафедри управління персоналом та економіки підприємства і доцент кафедри загального менеджменту навчально-наукового інституту управління Маріупольського державного університету перейшли на бік ворога й надали згоду представникам окупаційної адміністрації очолити захоплений вищий навчальний заклад.

У червні 2022 року, відповідно до наказів псевдоміністра освіти та науки так званої «днр», правопорушниць призначили на посади виконуючої обов’язки ректора і декана факультету економіки, управління та права Маріупольського державного університету.

Зокрема підозрювані розповідають журналістам квазіреспубліки про початок нового навчального року за стандартами освіти рф, про що свідчать договори з російськими учбовими закладами. Крім того вони співпрацюють з Міністерством освіти ворожої держави щодо акредитації та отримання ліцензії МДУ. Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУНП в Донецькій області.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до 2 років або арешту на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

- Реклама -