Чи можна виїхати за кордон, якщо є робочий контракт?

❓ Чи можу я виїхати за кордон, якщо у мене є робочий контракт? 

📜 У зв’язку з введенням в Україні правового режиму воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» та на виконання вимог Закону України «Про правовий режим воєнного стану» виїзд за межі України обмежений для чоловіків у віці від 18 до 60 років та  військовозобов’язаним жінкам. 

🗂 Категорії військовозобов’язаних, яким дозволено виїзд за кордон перелічені в статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та в Правилах перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57. 

⛔ Наявність робочого контракту за кордоном НЕ є підставою для перетину кордону військовозобов’язаним. Варто зазначити, що легальна трудова міграція до країн Євросоюзу (робочий контракт), причому як для українців, так і для громадян інших держав, можлива виключно на підставі спеціального документа – робочої візи в Європу. 

👨 Однак, візи іноземних країн, які видаються чоловікам — громадянам України, не підтверджують постійне проживання в цих країнах та не дають  право на  виїзд військовозобов’язаним.  Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років які постійно проживають за кордоном можуть виїжджати за наявності відповідних відміток в паспортному документі, згідно зі статтею 4 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в’їзду громадян України». 

👥 Відповідно до частини 3 статті 36 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу» військовий облік громадян України, які постійно проживають за кордоном, не ведеться. 

📝 Тому окрім робочого контракту, візи, документів, що підтверджують особу слід підтвердити факт постійного проживання за межами України, що засвідчується відміткою міграційної служби в паспортному документі або відміткою дипломатичної установи України в паспортному документі.

- Реклама -