Про вчинення злочину під впливом фізичного або психічного примусу розповідали клієнтим пробації в Покровську

В умовах воєнного стану в Україні , значно зростає загроза життю та здоров’ю громадян.
Якщо такі дії були вчинені під впливом фізичного або психічного примусу, чинне законодавство передбачає можливість звільнення особи від покарання за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам.

10 серпня 2022 року з метою запобігання правопорушення фахівець Покровського відділу правової допомоги Федір Морозов провів лекцію для підоблікових Покровського районного відділу№3 філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області на тему «Вчинення злочину під впливом фізичного та психологічного примусу».

Фахівець роз`яснив присутнім, що під фізичним примусом слід розуміти такий вплив на тілесну недоторканність та свободу особи, коли вона позбавляється можливості діяти за своїм розсудом, примушується до вчинення суспільно небезпечного діяння, яке завдає шкоди правоохоронюваним інтересам або створює небезпеку заподіяння такої шкоди, шляхом застосування до неї фізичного впливу. Також під психічним примусом слід розуміти вплив на психіку особи з метою змусити її всупереч власній волі вчинити або утриматись від вчинення певних протиправних дій.

У випадку застосування фізичного або психологічного примусу, кримінальна відповідальність особи за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам повністю виключається на підставі статті 40 КК України.

По закінченню заходу всі бажаючі отримали правову інформацію та роз’яснення з торбуючих питань.

- Реклама -