Корисна інформація для вагітних українок, які перебувають за кордоном

​​🤰Корисна інформація для вагітних українок, які перебувають за кордоном.

🧑‍⚕️ Вагітним жінкам, які через війну виїхали за кордон та звернулись за тимчасовим прихистком, надається супровід вагітності, медичні послуги під час пологів та післяпологовий догляд.

🇵🇱 У Польщі вагітні українки мають право на безоплатне ведення вагітності, пологи та догляд за новонародженим в державних медичних закладах Польщі, які мають контракт з Національним фондом охорони здоров’я (NFZ). 

🇱🇹 Литва надає повністю безоплатну медичну допомогу під час вагітності, пологів та післяпологового періоду. Під час вагітності передбачені щонайменше шість оглядів у гінеколога, УЗД, аналізи, а також можливість пройти безоплатний огляд окуліста і стоматолога.

🇫🇷 Франція надає безоплатне ведення вагітності у державних лікарнях, Центрах захисту матерів та дітей, в оздоровчих центрах та приватних клініках. Усі аналізи, дослідження та консультації, препарати для вагітних (в т. ч. деякі вітаміни) – безоплатні. Вагітна може обрати лікарню, де захоче народжувати, в тому числі серед приватних клінік країни.

🇬🇧 У Великій Британії під час вагітності та після народження дитини  пацієнтка має право на безоплатну медичну допомогу – її організовує сімейний лікар. Послуги охорони материнства охоплюють догляд від початку вагітності до часу виписки з-під догляду акушерки. Українки також мають право на допомогу патронажної медсестри

🇪🇸 В Іспанії безоплатні медичні послуги для вагітних можна отримати у місцевому медичному центрі або у лікаря загальної практики  є можливість обрати лікаря самостійно.

🇷🇴 В Румунії усі послуги для майбутніх українських мам безоплатні. Акушер та/або сімейний лікар можуть запропонувати консультації та навчання щодо здорової вагітності, годування грудьми та виношування дитини.

🇨🇿 У Чехіі допомога вагітним та породіллям є безоплатною за наявності медичного страхування. Вибрати пологовий можна незалежно від місця проживання. 

‼️ Приймання пологів та надання швидкої медичної допомоги вагітним є доступними та безоплатними навіть без наявності медичного страхування, а також документів про надання тимчасового захисту на території країни.

👩‍⚕️В різних країнах ЄС аналізи та послуги, що надаються, дещо відмінні. Більше роз’яснень — на сайті МОЗ 🙌

- Реклама -