За перші чотири дні виписано майже 10 тисяч електронних рецептів на антибіотики

📄 За перші чотири дні виписано майже 10 тисяч електронних рецептів на антибіотики.

З 1 серпня лікарі та фармацевти по всій Україні почали працювати з електронними рецептами на антибіотики. 

Електронний рецепт – це долучення України до сучасних світових медичних стандартів, адже антибіотики практично у всьому світу випускаються виключно за призначенням лікаря.

 

🦠 Його впровадження не лише депаперизує сферу охорони здоров’я, але й кидає виклик ще серйознішій проблемі — самовільному вживанню пацієнтами антибактеріальних препаратів, що може викликати резистентність, тобто стійкість бактерій до антибіотиків. 

 

Інновація стала для медичних працівників справжнім проривом – так, лише за перші чотири дні було виписано 9 518 електронних рецептів на антибактеріальні препарати.

🧑‍⚕️Електронний рецепт можна отримати в будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Для пацієнтів він є додатковим кроком до зручного, а головне – безпечного отримання потрібних ліків. 

Також нагадуємо, що для тих аптек, що знаходяться в районі проведення бойових дій або на територіях, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні, діють виключення. Такі аптеки тимчасово на час воєнного стану можуть в разі необхідності відпускати пацієнтам антибіотики без рецепта лікаря.

 

Так само і волонтерські та благодійні організації на запит відповідної військової частини чи закладу охорони здоров’я можуть закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу безпосередньо у дистрибʼюторів без рецепта. 

 

В інших випадках, якщо йдеться про купівлю антибіотиків для індивідуального використання через аптеку, відпуск здійснюється лише за призначенням лікаря. 

 

☎️ Якщо у вас є додаткові питання, що стосуються відпуску антибіотиків, ви можете звернутися до контакт-центру за коротким номером 1677 (гілка «7«). Оператори підтримки проконсультують вас та допоможуть у вирішенні тих чи інших питань.

Повідомляє МОЗ

- Реклама -