День Іллі пророка

День Іллі пророка — дуже важливе православне свято, яке здавна шанується українським народом. Святкують його щорічно 2 серпня.
Традиції Ільїного дня
В церкві вшановують пам’ять пророка Іллі, проводять спеціальну службу та літургію. Віряни йдуть до храму, моляться про сімейне щастя, хороший врожай, мирне небо над головою.
Якщо в день Іллі пророка йде дощ із грозою, потрібно обов’язково запалити свічку перед іконою. Вважається, що це допоможе вберегти від грому будинок. А якщо дім все ж запалила блискавка, то гасити вогонь потрібно спочатку молоком, а потім вже водою. Наші предки вважали, що дощ у цей день — благодатний. Якщо людина потрапить під нього, то точно зцілиться від усіх хвороб.
Ілля здавна вважався також покровителем сімейних пар, тому 2 серпня традиційно грали весілля. Вірили, що вінчання цього дня принесе в сім’ю багатство та щастя.
Що не можна робити в день Іллі?
Практично всі головні заборони цього дня стосуються язичницьких часів. В давнину люди вірили, що 2 серпня не можна виходити з дому, щоб не вбило блискавкою. Також намагалися не гнівити пророка тяжкою фізичною роботою. Тому в цей день відпочивали та влаштовували святкову трапезу.
Намагалися не впускати в хату бездомних тварин, тому що вірили, що в них ховається нечиста сила. А ще не випускали домашніх улюбленців на вулицю.
Ловити рибу в день Іллі пророка також було заборонено.
Чому 2 серпня на день Іллі не можна купатися ?
Після 2 серпня переставали купатися у відкритих водоймах. Навіть існувало повір’я: «Ілля воду остудив». Вважалося, що вода в серпні вже стає надто холодною. Згідно з переказами, це ставалося через те, що Ілля їздив по небу на конях, один кінь втратив свою підкову саме над водоймою. Вона впала у воду та зробила її дуже холодною. А ще наші предки вірили, що цього дня у водоймах оживає нечисть, якої варто остерігатися.

- Реклама -