Поліція Донеччини розпочала операцію з порятунку дітей: пропонують евакуацію та житло

⚡️Поліція Донеччини розпочала операцію з порятунку дітей: пропонують евакуацію та житло

Поліцейські докладають зусиль, аби зберегти життя малечі, забезпечити нормальні умови для проживання і можливість навчання. На території Донеччини  через військову агресію рф все це наразі неможливо, а подекуди діти навіть не мають доступу до їжі та питної води.

Поліція не тільки евакуює родини, але й спільно з Донецькою ОВА організує поселення – в безпечних регіонах України та за кордоном🙏  

   Під постійними бомбардуваннями, у сирих підвалах, без електрики, газу, води, доступу до медичної допомоги – так зараз живуть діти Донеччини. У перспективі – холодна зима без опалення. Через активну фазу бойових дій не всі школярі зможуть вчитися дистанційно.

     Попри це, деяких батьків доводиться вмовляти виїхати. Є випадки, коли один з них благає про порятунок, а інший – не дозволяє евакуюватися, наражаючи власних дітей на смертельний ризик. Так, з початку повномасштабної війни росії проти України в регіоні загинули щонайменше 154 дитини, 198 дістали поранення (точні дані з Маріуполя та Волновахи наразі невідомі).

     Допомагають врятувати малечу ювенальні поліцейські. У ході операції правоохоронці обходять кожну оселю, де є діти. Мета – з’ясувати, скільки дітей і чому залишаються на Донеччині, скільки виїхали і хто розглядає можливість евакуації.

    У першу чергу це стосується багатодітних родин і сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. У населених пунктах безпосередньо біля лінії вогню залишаються мешкати понад 470 багатодітних родин, в яких виховується 1672 дитини. Найбільше – у Торецьку та Великій Новосілці. Загалом на Донеччині зараз  перебувають  приблизно 52 000 дітей.

     Співробітники поліції роз’яснюють батькам, що евакуація передбачає й забезпечення житлом і надання всієї необхідної допомоги. Тільки за тиждень 131 родина, в яких виховується 477 дітей, виявили бажання евакуюватися.

    За ініціативою ювенальних поліцейських в обласній військовій адміністрації створено гарячу телефонну лінію для допомоги в евакуації  багатодітних сімей з подальшим розселенням у більш спокійних районах України, а також за кордоном. За перші три дні на лінію звернулися 62 родини, 10  з них вже евакуйовано.

Нацполіція має намір евакуювати дітей із Донбасу, навіть якщо згоду на це дасть лише один з батьків.

 «Категорична відмова обох батьків від евакуації фіксуватиметься, і у разі настання тяжких наслідків вони братимуть відповідальність за життя дитини на себе», — повідомляють в поліції

‼️Отримати допомогу можна за телефоном «гарячої лінії» 099 423 51 60.

- Реклама -