Пройшло рівно п’ять місяців війни: якими вони були для України

Пройшло рівно п’ять місяців війни: якими вони були для України

З 24 лютого трапилося багато трагедій та перемог.

Російський наступ на Україну стався з семи напрямків. Вони атакували Київську, Сумську, Чернігівську області та просунулися на півдні зі сходом. З перших трьох регіонів їх вдалося вибити на початку квітня через потужний опір українських військових.

Нині у РФ сконцентрували зусилля на сході та південному-сході України. Ворог атакував Маріуполь, поки захисники чинили опір, зокрема з “Азовсталі”. 

Російська армія просувалася з величезними втратами у Луганській області. Міноборони РФ звітувало про захоплення будь-якого села. За чотири місяці наступу росіяни змогли захопити Сєвєродонецьк та Лисичанськ. З останніх міст українські військові відходили на більш підготовлені позиції.

У Харківській області ворога вдалося посунути ворога до держкордонів Росії.

9 травня для України підписано ленд-ліз, який передбачає надання озброєння, техніки, гуманітарного забезпечення на понад $40 млрд. За останній місяць на перебіг війни суттєво вплинуло постачання американських РСЗВ HIMARS. 

Україна, Туреччина, ООН та РФ підписали угоду про відновлення експорту зерна з українських портів у Чорному морі.

Також Україна отримала статус кандидата на членство в Євросоюзі. Країна здобула перше місце на пісенному конкурсі на Євробаченні.

- Реклама -