Українці можуть отримати гранти для розвитку підприємництва

Українці можуть отримати гранти для розвитку підприємництва

Уряд України підтримав запуск трьох програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу.

Перша програма запроваджує мікрогранти у розмірі до 250 тис. грн для кожного українця, який хоче започаткувати першу власну справу або розвинути вже існуюче підприємство. 

Мікрогрант надається на створення та розвиток власного бізнесу – до 250 тис. гривень за умови створення двох робочих місць та до 150 тис. гривень – одного робочого місця. Уповноваженим банком програми виступає АТ «Ощадбанк». Заяви на отримання грантів можна подавати через портал «Дія» або у будь-якому відділенні АТ «Ощадбанк». 

Також отримувачі мікрогрантів можуть оформити додатковий інвестиційний кредит за програмою «5-7-9%» у сумі до 2,5 млн грн відповідно до стандартних умов цієї програми.

Друга програма спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Держава співфінансує закладку саду спільно з підприємцем (всього планується підтримати створення 10 тис. га садів). Держава надає грант у розмірі 70% від вартості проекту (без ПДВ), 30 % – за рахунок коштів отримувача.

Третя програма – гранти на створення або розвиток тепличного господарства. Інвестор може збудувати один легкий тепличний модуль розміром близько 2 га для ведення овочівництва. Для перших 1000 заявників держава надає грант у розмірі 70 % від вартості проекту (без ПДВ), але не більше 7 млн гривень. 30 % – за рахунок коштів отримувача. Всі наступні заявники отримують грант на 50% вартості проекту (без ПДВ), але не більше 5 млн гривень (50 % – за рахунок коштів отримувача). Програма забезпечить створення одним отримувачем до 40 нових робочих місць.

- Реклама -