Чистий четвер: традиції і що не можна робити цього дня

Чистий (Великий або Страсний) Четвер — один з найважливіших днів останнього тижня перед Великоднем. Традиційно він святкується за три дні до Воскресіння Христового.

Саме в четвер Ісуса Христа було заарештовано первосвященниками та заслано до темниці. Також цього дня Син Божий під час Таємної вечері встановив Таїнство Євхаристії. А тому в храмах, починаючи з Чистого четверга, під час проповіді згадують всі земні страждання Христа перед його розп’яттям на Голгофі. Священники читають дванадцять Страсних Євангелій, адже саме в них розповідається про все те, що пережив Ісус перед стратою. Для кожного віряниного Чистий четвер — особливий день, коли потрібно залишити в минулому свої гріхи, позбутися від тривог, щоб з чистою душею зустріти Великдень.

У наших предків існувала традиція зранку у Страсний четвер занурюватися в будь-яку водойму. Саме тому день прозвали «чистим». Вважається, що цього дня вода має особливо цілющі властивості, допомагає очистити тіло, дух та оздоровити людину від хвороб.

Також у Чистий четвер традиційно готують свою оселю до світлого свята Великодня. Обов’язково займаються генеральним прибиранням, наводять лад у домі, займаються пранням та іншими домашніми справами. Існує навіть давнє повір’я, згідно з яким, хто не прибере свою оселю в Чистий четвер, той весь рік проведе у сварках з рідними.

Що не можна робити у Чистий четвер?

  • скільки в Чистий четвер потрібно прибирати в хаті, заборонено смітити та розкидати речі, щоб не накликати на себе сварок.
  • Виконуючи домашні справи, не можна ледарювати.
  • Не шкодуйте за викинутими речами.
  • В Чистий четвер не залишали брудної посуди та невипраної білизни.
  • Брудну воду після прибирання не виливають в межах будинку, тому що негативна енергія від цього бруду погано вплине на життя родини. Її принято виливати на дорогу чи на каміння, де нічого не росте.
  • Не дозволяється позичати гроші, виносити речі з дому.
  • Не ображайтесь і не лайтесь з іншими людьми.
  • Все ще триває Великий піст, а останній його тиждень вважається найсуворішим, тому заборонено вживати м’ясо, рибу, молочні продукти.
- Реклама -