Родинське сьогодні: як живе шахтарське містечко

На сьогодні ситуація у Родинському, яке входить до Покровської ОТГ, лишається контрольованою. Про це журналістам повідомила староста міста Катерина Андрійченко.

Так, у місті продовжують видавати гуманітарну допомогу.

«На минулому тижні, у четвер та п’ятницю ми видавали гуманітарну допомогу, яка надійшла від Фонду Ріната Ахметова. До нашого міста надійшло 500 таких коробок. Також ми роздали залишки тієї допомоги, яка надходила до нас автобусами з Чехії та від народних депутатів. А це близько 300 пакетів. Вчора з Покровська нам доставили ще 93 пакунки, які сьогодні вранці вже були роздані мешканцям нашого міста», — зазначила Катерина Сергіївна.

Гуманітарну допомогу отримали особи соціально незахищених верств населення: це люди з інвалідністю, багатодітні та малозабезпечені родини, пенсіонери віком понад 65 років.

У той же час Катерина Андрійченко звернулася до мешканців міста з проханням відповідально та з розумінням ставитися до видачі гуманітарки:

«Зараз тяжкий для всіх нас час. Але хочу звернутися до родинців: виявляйте розуміння, гуманітарної допомоги до міста надходить не так уж багато. У першу чергу ми намагаємося видавати її тим, хто цього дійсно потребує! Але бувають такі випадки, що отримавши продуктові набори раз, люди приходять за ними знову й знову. А ті, у кого мінімальна пенсія чи зовсім немає коштів для існування, отримати гуманітарку не можуть».

Староста Родинського зазначила, що з міста виїхало багато людей. Хтось виїжджає самостійно, хоть записується на евакуаційні потяги через контакт-центр.

У неділю та понеділок Укрпошта здійснювала видачу пенсій. Деяким пенсіонерам гроші додому приносили листоноші.

Банкомати Ощадбанку працюють, їх заправляють грошима. Працюють і магазини.

«Ощадбанк заправляє банкомати, ось сьогодні після обіду обіцяли заправити. Магазини працюють. Так, можливо асортимент товарів не дуже великий, проте необхідні товари придбати можна. Аптеки також працюють», — розповіла Катерина Андрійченко.

У штатному режимі працює і міська лікарня. Багато лікарів евакуювалися в інші регіони, проте той персонал, що залишився на містах, продовжує виконувати свої функціональні обов’язки.

Є проблема з транспортним сполученням з Покровськом, адже декілька днів автобус, який курсує за маршрутом №25, не виходить на рейс. Через це мешканці міста не можуть поїхати до центру громади, аби придбати необхідні товари чи отримати послуги.

Загалом у місті ситуація контрольована, аварійних ситуацій у житловому фонді немає, а ті що виникають, оперативно вирішуються.

- Реклама -