Тільки без паніки. Як зберігати спокій під час тривожних подій в Україні

Останні події в Україні викликають закономірну тривогу за своє майбутнє і майбутнє своєї країни. Однозначно, вони не можуть не турбувати, проте не кожен здатний критично поглянути на ситуацію і не піддатися паніці.

Що робити? 10 порад від психолога

  1. Якщо ви легко піддаєтеся емоціям і настроям інших людей і не можете повністю дистанціюватися від їх впливу, намагайтеся знаходитися поруч з емоційно стійкими людьми.
  2. Не чекайте, що все пройде завтра. В нас нова реальність. Процеси не залежить від окремної людини. Не можна вимагати від когось одного зробити щось, щоб все відразу стало добре.
  3. Дозвольте собі переживати будь-які емоції, оскільки визнання їх наявності допомагає прийняти ситуацію в цілому і рухатися далі;
  4. Не гнівіться на своїх близьких, сусідів та друзів. Ніхто не винен, що наразі такий скрутний час
  5. Прийміть, що це надовго. Після таких подій буде ще період відновлення. Він також буде довгим.
  6. Робіть те, що ви робили, якщо це дає вам сенс. Або знайдіть собі нове заняття або напрямок з новим сенсом на сьогодні.
  7. Не відкладайте життя на потім. Не завмирайте в очікуванні. Життя тепер – воно таке. І з цим треба сьогодні жити.
  8. Коли ти знаєш, що з тобою відбувається, то лишаєшся спокійним. Коли ти знаєш закони та закономірності, те, що відбувається навколо, сприймається спокійніше
  9. Важливо пам’ятати, що діти дуже легко переймають настрій і поведінку батьків, тому батькам важливо не починати самим розмову про тривожну подію.
  10. Пам’ятайте, що ви відповідаєте за себе і своїх близьких, тому важливо дбати про свій психічний стан, щоб бути здатним надати підтримку іншим.

Бережіть себе і своїх близьких.

 

- Реклама -