Попереджений — значить озброєний: пам’ятка для мешканців Донеччини

❗️Попереджений — значить озброєний❗️

На превеликий жаль, ситуація в Україні невтішна. Ніхто не може сказати напевно, чого нам слід чекати найближчим часом. Однак для того, аби за будь-яких обставин мислити тверезо та діяти раціонально, радимо ознайомитись із цією коротенькою пам’яткою.

📌Тримайте напоготові “тривожну валізу”. Ось перелік речей першої необхідності, які варто зібрати:
— документи (паспорт, трудова книжка, документи на власність тощо)
— гроші та дублікати ключів
— аптечку (спирт, рукавички, засоби для зупинки кровотечі та від опіків, марлевий і еластичний бинт, пластирі, а також ліки від гарячки, розладів шлунку тощо, запас ліків при хронічних хворобах)
— мобільний телефон і зарядний пристрій
— теплий одяг та змінні речі
— воду і продукти харчування, які довго зберігаються і не потребують приготування
— засоби гігієни, посуд, запальничку, ліхтарик.
❗️ Варто пам‘ятати про компактність валізи. Зайва банка консервів навряд чи врятує вам життя, але точно завадить швидко пересуватись під час евакуації.

📌Дізнайтесь чи є поблизу вашого помешкання або місця роботи сховища та укриття, продумайте найкоротший шлях до них.

📌 Тримайте поруч документи, у яких вказана ваша група крові та можливі хронічні захворювання, алергії. Подібна пам’ятка допоможе лікарям надати вам першу медичну допомогу якомога оперативніше, у разі потреби.

📌 Якщо ви стали свідком просування колони військової техніки, варто, по можливості, покинути небезпечну зону й повернутись або до помешкання, або в укриття.

⁉️Якщо ви потрапили під обстріл:

🔸У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу сховищ ― ляжте на землю головою в бік, протилежний до вибухів, і прикрийте голову руками або речами.

🔸 Де б ви не знаходились, тіло повинне бути у максимально безпеч-ному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом 5 хвилин.

🔸 Якщо ви перебуваєте вдома, то варто сховатися у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті або навіть у самій ванні). Коли це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити вас від уламків і куль.

🔸 У випадку артобстрілу, закривайте долонями вуха та відкривайте рот ― це врятує від контузії, убереже від баротравми.

‼️Важливо бути готовим до сигналу “Увага всім”.‼️ Найважливіше — ніколи не діяти самостійно. Якщо ви почули сирену, одразу вмикайте радіо або телевізор. Таким чином ви дізнаєтесь про подальші вказівки й діятимете згідно з планом керівництва міста.

❌Чого не варто робити у разі загострення ситуації?
Треба розуміти, що під час військового вторгнення дуже складно ідентифікувати особу: чи це солдат, чи цивільна людина. Саме тому не вдягайте армійську форму або камуфльований одяг та уникайте будь-яких символів, які можуть спровокувати агресію.

📌Ніколи не контактуйте із озброєними людьми, не фотографуйте їх і не робіть будь-яких записів у їхній присутності. Також не варто робити різких рухів поруч із ними.

📌Якщо ви побачили якийсь підозрілий предмет, одразу телефонуйте територіальним органам ДСНС та Національній поліції за телефоном «101» та «102» та повідомте про їхнє місцезнаходження.

❓📲Що робити, якщо зникне зв’язок та Інтернет?

🔻Порада №1. Перш за все, потрібно чітко знати розклад своїх рідних та найближчих друзів, аби проводити спільну евакуацію з ними. Не зайвим буде узгодити із ними місце зустрічі у разі екстреної ситуації.

🔻Порада №2. Подумайте про альтернативні засоби зв’язку заздалегідь. Це може бути невеликий радіоприймач для ультракоротких та FM-хвиль.

🔻Порада №3. Маленьким дітям варто покласти у кишеню або вшити в одяг записку. Там треба зазначити повне ім’я дитини, її батьків чи інших контактних осіб, адресу та телефони.

Дотримуйтесь цих базових порад і бережіть себе!

- Реклама -