У Покровську батьки мало не вбили свого 4-річного сина

З головним біллем, високою температурою та підозрою на апендицит застали 4-річного хлопчика вдома покровські правоохоронці під час рейду  по родинам, які опинились в складних життєвих умовах. Дитина хворіла вже не перший день, а батьки не поспішали звертатись до лікарів, вважаючи, що і так минеться. Крім маленького хлопчика, в родині було ще двоє дітей віком 7 і 5 років, які також потребували огляду медиків. Поліцейські вилучили дітей із родини і направили їх до лікарні для надання необхідної допомоги та обстеження. Про це повідомляє Покровський ОП.

Сьогодні співробітники ювенальної превенції Покровського відділу поліції разом із спеціалістами служби по справах дітей Покровської міської ради відвідували родини, які опинились у важких життєвих обставинах. Під час рейду правоохоронці обстежували побутові умови, в яких знаходяться діти, перевіряли чи належним чином наглядають за ними батьки та чи немає в родинах фактів насилля.

Так, завітавши до однієї родини, в якій виховується троє малолітніх дітей, перед поліцейськими постала жахлива картина. В будинку було дуже холодно, скрізь купи сміття, бруду та павутиння. Крім того, дворові брудні коти та собаки відчували себе повноправними «членами родини» і спокійно розгулювали по дому. На дивані, в купі брудної постільної білизни, правоохоронці помітили маленького хлопчика, який виглядав хворим. На запитання: «Що трапилось і як себе почуваєш?», дитина ослабленим голосом ледве змогла відповісти, що йому дуже погано, болить голова та живіт. Не втрачаючи часу, співробітники поліції визвали швидку допомогу. Медики, які прибули на виклик, виявили, що у хлопчика дуже висока температура та є підозра на апендицит.

31-річна мати дітей була на роботі, а за малечею наглядав їх 32-річний батько. Чоловік розповів що, його 4-річному сину стало зле ще вчора, але він вважав, що дитина трохи полежить і все минеться, і не має ніякої потреби викликати лікарів. В будинку було ще двоє неповнолітніх – 7-річна дівчинка і 5-річний хлопчик. Маленькі мешканці цього «будинку жахів» мали не кращий вигляд. Вони були брудні, занедбані та розповіли правоохоронцям, що їдять майже завжди тільки макарони. І як з’ясувалось, вони теж хворіють, тому не ходять до школи і дитячого садочку.

Така оселя є не тільки неприйнятна для проживання малечі, а й навіть небезпечна. А батьки, замість виховання своїх маленьких дітей, дуже часто прикладаються до чарки. Тому, правоохоронці спільно із спеціалістом служби по справах дітей Покровської міської ради вирішили вилучити дітей із родини, тим самим врятувати їм життя. На жаль, інколи тільки такі суворі методи треба застосовувати за для порятунку дитячої долі та ізоляції її від негативного впливу горе-батьків.

Батьки цих дітей  неодноразово потрапляли в поле зору як правоохоронців, так і представників служби у справах дітей. Але, виправлятися та створювати сприятливі умови для виховання своїх дітей дорослі не стали. Наразі в суді розглядається справа щодо позбавлення їх батьківських прав. А троє маленьких діточок зараз перебувають у дитячому відділені Покровської лікарні.

Крім цієї родини, поліцейські відвідали ще одну сім’ю, яка з осені цього року перебуває на обліку. 47-річна жінка проживає разом із чоловіком та двома малолітніми дітьми в будинку, який винаймають у родичів. Умови проживання виявилися не  досить відповідними, в оселі було брудно, відсутні ліжка для дітей та стіл, за яким вони могли б вчити уроки. Мати розповіла, що за доньками вона доглядає. Так старша  – першокласниця, постійно ходить до школи і заняття не пропускає без поважних причин, а менша — 4 річна дівчинка садок не відвідує, бо жінка сама займається її вихованням та навчанням. Правоохоронці та спеціаліст служби по справах дітей попередили горе-матір, що в разі недбалого виконання своїх обов'язків її буде притягнуто до відповідальності за ст.184 «Невиконання батьками чи особами , що їх заміняють, обов’язків по вихованню дітей». Жінка пообіцяла виправитись і ще більше приділяти уваги своїм донькам.

Не лишилася без уваги і родина, яка нещодавно стала багатодітною. Поліцейські отримали інформацію від медиків, про те, що мати не відвідує педіатричне відділення з метою необхідного обстеження новонародженої дитини та на дзвінки докторів не відповідає. Співробітники поліції вирушили за вказаною адресою. Двері відчинила 25-річна жінка, мати трьох дітей. Будинок родина винаймає, але на відміну від попередніх відвіданих сімей, в ньому відносно чисто, діти 6-ти, 3-років та одномісячний малюк — здорові та нагодовані. На питання: "Чому мати не приходить до лікарні, і діти не мають належних щеплень та не відвідують дитячий садочок?", молода жінка відповіла що сама доглядає за дітьми і в неї просто не вистачає часу прийти до лікарні. Але вона пообіцяла якомога швидше звернутись та лікарів та виконати всі їхні приписи.  Поліцейські попередили жінку, що вона тепер буде знаходитись під їхнім наглядом і вони стануть частими гостями в родині.

«Подібні рейди – це вже традиція. Ми бачимо, що такі заходи зараз вкрай необхідні. Діти безпомічні і хто, як не ми повинні їх захистити, в разі коли недбайливі батьки забувають про свої обов’язки. Ми будимо намагатися робити все від нас залежне, аби жодна дитина не була залишена на призволяще», зазначив інспектор ювенальної превенції Покровського відділу поліції Максим Алтухов.

- Реклама -