Як онлайн, так і офлайн: тепер офіційно можна купити ліки за 1000 гривень від держави

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби.

Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 гривень, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.
Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього.

Варто відзначити, що банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку – неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років.

Для людей, які не зможуть отримати ці гроші цифровим способом з будь-якої причини — через відсутність програми Дія, смартфону, цифрового банкінгу або банківської картки — у другому півріччі 2022 року, можливо, вже у другому кварталі, будуть передбачені традиційні способи отримання цих коштів.

За кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Не можна буде купувати препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо.

- Реклама -