В Мирнограді вчили любити Україну

У бібліотеках Мирноградської (раніше — Димитровської) централізованої бібліотечної системи (ЦБС) пройшов цикл заходів, присвячених до Дня Соборності України.

В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

На урок державності «Соборність України – запорука єдності держави» до Центральної міської бібліотеки завітали учні 9-х класів ЗОШ № 9.

Ведуча заходу Сенжаровець розповіла присутнім про історичні події тих років, зазначила, що ΙV-ий Універсал Центральної Ради – це одна з вершин державотворчої її діяльності, яка протягом короткого часу привела Україну до повної самостійності.

Під час заходу були використані відео-ролики: «Моя країна – Україна», «День Соборності – новини», пісні «Не стидайся, то твоя земля», «Активісти про соборність», «Дай нам, Боже».

Працівники Центральної дитячої бібліотеки організували і провели годину державності «Величний день єднання» разом з клубом «Барвінок» (учні 6-А класу ЗОШ №6).

Розпочався захід з Гімну України. Присутні дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Відвідувачам заходу був запропонований відеофільм «День Соборності України». Цікаво пройшла гра — вікторина «Історія моєї країни», яка складалася з трьох розділів: «Географічний», «Народознавчий» та «Історичний».

З 19 січня у читальному залі бібліотеки до Дня Соборності України відкрилась книжкова виставка «Обнялися береги одного вічного народу».

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в бібліотеці – філії №1 разом з учнями 6-А, 8-Б, 11класу ЗОШ №10 та вчителем історії організовано та проведено тематичний вечір «Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг».

Школярі із зацікавленістю слухали історію виникнення свята, жваво розмірковували про поняття соборності України, познайомилися з книжковою виставкою «Соборна мати Україна — одна для всіх, як оберіг», на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності, повідомляє Мирноградська ЦБС.

- Реклама -