Реформа шкільного харчування в Покровській громаді: що їдять учні?

З 1 січня 2022 року в Україні в силу вступила постанова Кабінету міністрів №305, згідно якої усі навчальні заклади мають перейти на оновлене меню.

Нагадаємо, нове шкільне 4-тижневе меню, яке складається з 160 різноманітних страв, було розроблено відомим шеф-кухарем Євгеном Клопотенком. З нового навчального семестру воно було впроваджено в усіх начальних закладах Покровської громади.

Як розповіла організаторка харчування у школі №9 ФОП Юлія Рибка, нове меню спрямоване на раціональне правильне харчування дітей. Відтепер у разовому прийомі їжі дотримуються правильного вмісту білків, жирів та вуглеводів, а також дотримуються кілокалорій у кожній порції.

Юлія Рибка зазначає, що оновлене меню дуже сбалансоване, у ньому багато корисного, а страви різноманітні. Також було збільшено самі порції. Зокрема:

  • збільшено порцію салатів з 50 г до 100 г;
  • збільшено порцію гарніру до 120 г;
  • збільшено порцію мясних страв з 50 г до 70 г. Обов’язково двічі на тиждень має бути курка;
  • 1 раз на тиждень має подаватися риба (порція 60 г).

До того ж, щодня учні мають споживати молочну продукцію: 15 г сиру, чи 125 г йогурту, чи 125 г кисломолочного сиру, чи 20 г сметани. Щодня мають давати і фрукти (100 г яблук, бананів чи апельсинів).

У той же час було зменшено норму споживання хлібу. Тепер дітям його дають лише тричі на тиждень.

У новому меню майже повністю відмовилися від цукру. Так, напої, які пропонують покровським школярам, не містять цукру. Їм пропонують трав’яний чай, узвар, напій з шипшини чи какао з молоком.

«Ми можемо відмітити позитивні зміни, бо маємо гарні відгуки як від учнів і батьків, так і від адміністрації навчальних закладів. Процес було в рази покращено, діти із задоволенням харчуються, і ми відмічаємо збільшення кількості тих, хто хоче їсти в школі за новою системою», — зазначила начальниця відділу освіти Любов Воротинцева.

Варто відзначити, що з впровадженням у школах нового меню, зросла і вартість харчування. Так, порція для дітей 1-4 класів та пільгової категорії коштує 45 гривень на день. 40% з цієї суми, тобто 18 гривень, сплачуються з місцевого бюджету. Решту, тобто 28 гривень, становлять батьківські внески. Учні 5-11 класів харчуються на лінії роздачі й самі обирають вміст порції, від чого і залежить її вартість.

Як зазначила Юлія Рибка, вартість харчування, порівняно з минулим роком, зросла майже вдвічі. На це вплинуло здорожчання молочної продукції та збільшення самих порцій.

Отже, вже третій день учні Покровської громади харчуються за оновленим меню. Наприклад, в їдальні опорної школи №9 на перервах людно, а самі школярі наголошують, що порції дійсно стали смачнішими та більшими. А ось як харчуються учні інших навчальних закладів, читайте у наших наступних публікаціях.

- Реклама -