В Покровському районі школярам розповіли, як не стати «живим товаром»

В наш час стрімко поширюється таке явище, як незаконна торгівля людьми. Аби пояснити школярам що це за вид злочину і як не стати його жертвою, пізнавальну бесіду із ними провели інспектор з ювенальної превенції Покровського (раніше — Красноармійського) відділу поліції Ірина Грицай разом із психологом Покровського райцентру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Мариною Павлюковою.

В селі Сергіївка Покровського району для учнів 8, 9, 10 та 11 класів був організований правовий урок. Лейтенант поліції Ірина Грицай розпочала його з того, що розповіла дітям про те, що торгівля людьми з’явилася ще з давніх-давен. В ті часи існували работоргівці, які ставилися до своїх рабів як до товару, купуючи, продаючи та змушуючи їх працювати за мізерну оплату, а то й взагалі – безкоштовно. «На щастя, ми живемо зараз у правовій державі і таке ставлення до людей – неприпустиме!»- зауважив правоохоронець.

Ірина Володимирівна роз’яснила присутнім про основні чинники, під впливом яких громадяни потрапляють в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, а саме : тяжкий матеріальний стан, безробіття, привабливість уявного кращого життя за кордоном, правова неграмотність, політична нестабільність, збройні конфлікти, насильство над жінками та дітьми.

Злочинці вербують, транспортують та перепродають людей в інші руки найчастіше з метою сексуальної експлуатації, примусової праці, жебрацтва, виготовлення порнографічної продукції, примушування до скоєння злочинів, вилучення органів.

Лейтенант поліції розповіла школярам, як не стати жертвою подібних злочинів та застерегти себе, аби не потрапити в подібну ситуацію.

«Треба бути пильними та уважними коли до вас на вулиці звертається невідома людина з будь-яким проханням. Також потрібно обережно ставитися до об’яв в інтернеті, де пропонують великі гроші за ту чи іншу роботу, або хтось невідомий наполегливо пропонує знайомство та дружбу. Якщо ж вам здасться, що хтось намагається вами маніпулювати чи робить якісь непристойні пропозиції, обов’язково зверніться до батьків та негайно повідомте про такий факт поліцію за номером 102», — підкреслила Ірина Грицай.

Аби діти краще засвоїли матеріал, їм було показано відео «Станція призначення життя», де наводилися приклади випадків торгівлі людьми та роздані листівки «Людина – не товар!».

Ця тема надзвичайно зацікавила школярів і в кінці бесіди вони самостійно робили ромашки, на пелюстках яких діти писали, що нового вони дізналися під час виховного уроку.

Подібні заходи і надалі будуть проводити для дітей співробітники поліції, аби молодь з дитинства була обізнана в питанні своїх прав та їх захисту.

- Реклама -