Другий в Україні: на Донеччині відкрили насіннєво-селекційний центр

8 місяців знадобилося для того, аби у рамках президентської програми «Велике будівництво» побудувати насіннєво-селекційний центр у Лимані. Його відкриття відбулося 18 грудня під час візиту на Донеччину т.в.о міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця.

Для нашої області це стало важливою подією, адже такий центр є другим в Україні — перший було побудовано у Львові.

«Сказати, що це важлива подія для Донеччини – значить не сказати нічого. З урахуванням того, що, на жаль, восьмий рік триває війна, ліси зникають не тільки через пожежі, але й через бойові дії. За нашими підрахунками цей центр дозволить за три роки відновити 1200 гектарів лісів. Підхід до створення центру є в першу чергу не тільки у переході від ручної праці до автоматизації, а у тому, що сучасні шведські технології дозволять вирощувати до 95 відсотків саджанців. Також це і створення нових робочих місць, у перспективі – збільшення обсягів виготовлення деревини та розвиток економіки області», — розповів голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко.

Варто відзначити, що досвід Донеччини приїхали перейняти керівники лісгоспів з 9 областей України. Планується, що у 2022 році подібні центри з’являться і в цих областях.

Після урочистостей присутнім продемонстрували принцип роботи лінії виробництва.

Загалом щороку у центрі планують вирощувати 1 мільйон 200 тисяч садженців сосни звичайної та кримської, європейської ялини, дубу, які у подальшому використовуватимуть для відновлення лісів у Донецькій, Луганській та Харківскій областях.

- Реклама -