З 20 листопада на Донеччині починає діяти заборона на вилов раків

З 20 листопада на водних об’єктах Донеччини починає діяти заборона на вилов раків. Про це журналістам розповіли в Управлінні Державного агентства меліорації та рибного господарства.

Так, основним зовнішнім чинником, який визначає термін проходження всіх етапів розмноження річкових раків є температура води та, в меншій мірі, фотоперіодизм і гідрологічний режим. За даними багаторічних досліджень, спарювання та закладка ікри у раків розпочинається за температури води нижче 10 С.

Температурний режим основних рибогосподарських водних об’єктів Донецької області у першій, другій декадах листопада характеризувався показниками, наближеними до середньо багаторічних; температура води станом на початок листопада складає 6–9 С. Такі умови є оптимальними для спарювання річкових раків.

Тому для забезпечення сприятливих умов для відновлення їхньої популяції, на території Донецької області встановлюється заборона на вилов раків, яка триватиме до 30 червня 2022 року.

Лов раків під час заборони є грубим порушенням рибоохоронного законодавства, за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП та штраф, розмір якого від 340 до 680 гривень.  Крім штрафу, за кожен незаконно добутий екземпляр рака нараховуються збитки у розмірі 3 332 грн.

Донецький рибоохоронний патруль закликає всіх рибалок-любителів та рибалок-промисловиків дотримуватись встановленої заборони на вилов річкових раків. В разі виявлення фактів незаконного вилову річкових раків просимо невідкладно повідомляти за номерами телефонів «гарячої лінії»: (099) 391-10-90, (068) 446-86-54.

- Реклама -