4 листопада — День залізничника України

Сьогодні, 4 листопада, залізничники України святкують своє професійне свято.

Первісно, це свято відзначали у першу неділю серпня. У лютому 2004 року в Києві відбулася І конференція профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Делегати вирішили, що необхідно святкувати День профспілки залізничників і транспортних будівельників України. Дату обрали, орієнтуючись на радянську традицію — у першу неділю серпня.

Так тривало включно до 2002-го року. Потім, у зв’язку з клопотанням нового генерального директора шляхів сполучення Георгія Кірпи, цей день був перенесений на 4 листопада.

Відповідний Указ українського Президента № 1140/2002 «Про внесення змін до Указу Президента України від 15-го липня 1993-го року № 257/93-рп» був підписаний 11 грудня 2002-го року.

День був приурочений події 1861 року, коли на залізничний вокзал Львова, 4 листопада, з Відня прибув перший пасажирський поїзд.

У професійне свято — День залізничника — ми приєднуємося до привітань на адресу всіх працівників українських національних залізниць і бажаємо їм гарних успіхів, благополуччя і високого професіоналізму, який завжди був притаманний нашим шановним залізничникам! Зі святом Вас, працівники залізниць України!

- Реклама -