Суд між УСЗН Покровська та «Укрзалізницею»: за що арештували рахунки управління?

На рахунки управління соціального захисту населення Покровська було накладено арешт. Про це стало відомо сьогодні, 1 листопада, під час засідання бюджетної комісії у рамках підготовки до позачергової сесії.

Як з’ясувалося, УСНЗ програло суд «Укрзалізиці» і тепер має компенсувати підприємству майже 820 тисяч гривень.

Предметом суперечок стала компенсація за перевезення пільгових категорій населення. У своїх позивних вимогах позивач, тобто «Укрзалізниця», посилається на те, що відповідач ухиляється від відшкодування виплат за перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом за 2017-2018 роки.

Найцікавіше у цій історії те, що «Укрзалізниця» намагається стягнути з УСЗН компенсацію за тих пасажирів, які є мешканцями не Покровська, а інших міст, та які купували білети на покровському залізничному вокзалі.  До того ж, з боку цього підприємства на адресу УСЗН не надходило жодних рахунків на відшкодування суми за пільговий проїзд.

Як зазначив начальник департаменту фінансово-економічної політики та управління активами Покровської міської ради Олександр Добровольський, такі позови «Укрзалізниця» подала не тільки на УСЗН Покровська, а й на інші міста як Донецької області, так і всієї країни, де розташовані залізничні вокзали.

Проте суд УСЗН Покровська програло, апеляційна скарга також була залишена без задоволення. Наразі управління звернулося з касаційною скаргою до Касаційного господарського суду (м.Київ).

У той же час УСЗН, згідно постанови суду, має відшкодувати «Укрзалізниці» 818 тисяч гривень та 12 тисяч гривень судового збору. Наразі на рахунки установи накладено арешт, тому для повноцінної роботи управління сплатити ці суми потрібно якомога швидше.

Як повідомив Олександр Добровольський, 500 тисяч гривень буде виділено за рахунок коштів управління, ще 322 тисячі гривень будуть виділені з міського бюджету.

У той же час член бюджетної комісії, депутат від «Молодіжної партії» Сергій Солоха зазначив, що такі дії «Укрзалізниці» призводять до нестабільної роботи управління.

«Компенсувати за проїзд пільговіків-мешканців нашої громади — важлива справа. Проте платити з бюджету нашого міста за всіх пільговіків, які їхали з Покровська, неправильно. Я сподіваюсь, що Касаційний суд прийме рішення на користь нашої громади, і такі колізії та недоліки у законодавстві не стануть перепонами для подальшої роботи УСЗН», — підкреслив Сергій Юрійович.

- Реклама -