З 14 жовтня колектори почали працювати по-новому

З 14 жовтня звертатися з питань стягнення боргу до позичальника може тільки кредитор або колекторська компанія, яка включена до спеціального реєстру НБУ. Наразi туди внесені дані про 33 таких компанії.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

У березні Верховна Рада ухвалила закон №1349, який встановив правила поведінки колекторських компаній. Згідно з документом, кожен колектор повинен був до 14 жовтня зареєструватися в Реєстрі колекторських компаній Нацбанку України. Після цієї дати компанії, не включені до реєстру або виключені з нього, опинилися поза законом.

Відповідно до нового закону колектори отримали чіткий регламент щодо етичної роботи. Зокрема їм заборонено: використовувати погрози та шантаж, вчиняти психологічний та фізичний тиск, повідомляти третіх осіб про наявність заборгованості, шкодити репутації позичальника, зустрічатися з ним без повідомлення та погодження цієї зустрічі, взаємодіяти більше двох разів на добу i т.п.

За порушення законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі вимог щодо етичної поведінки, колекторів чекають рiзнi санкції — від письмового застереження або штрафу до виключення з реєстру колекторських компаній. У свою чергу, кредитодавцевi через порушення може бути анульовано ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг.

Станом на 12 жовтня Національний банк України отримав заявки щодо включення до реєстру від 74 компаній, з яких 33 звернення вже ухваленi. Двом заявникам було вiдмовлено. На компанії, включені до реєстру Нацбанку, в цьому році вже отримано 160 скарг від громадян.

- Реклама -