Німеччина допоможе Мирнограду переформатувати вугільні підприємства

Німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH впровадить у Мирнограді пілотний проєкт, який стане початком процесу трансформації вугільних територій в Донецькій області.

17 вересня до Мирнограда завітав Спеціальний уповноважений Федерального уряду Німеччини з питань трансформації вугільних регіонів України Станіслав Тілліх. Цей візит є важливим з точки зору стратегічного планування майбутнього співробітництва між Україною та Німеччиною у сфері трансформації вугільних регіонів.

Станіслав Тілліх зазначив, що Німеччина вже пройшла шлях трансформації вугільної галузі, тому готова ділитися досвідом з Україною з метою уникнення можливих помилок.

«На прикладі досвіду пілотних громад Мирнограда Донецької області і Червонограду Львівської області буде розроблено концепцію, яку надалі застосують до інших вугільних регіонів і державних шахт України. Йдеться про трансформацію вугільної галузі на соціально прийнятних умовах, зокрема, про створення нових виробництв, розвиток соціальної сфери, інфраструктури, вирішення питання екології. Цей процес займе роки, а, можливо, і десятиліття», — зазначив Спеціальний уповноважений Федерального уряду Німеччини з питань трансформації вугільних регіонів України.

Питання трансформації вугільних регіонів має вкрай важливе значення для країни і, в першу чергу, для Донецької області, в якій від стабільної діяльності державних шахт залежить добробут не тільки 10 територіальних громад з населенням майже 400 тисяч осіб, а й усього регіону. На сьогодні існує нагальна необхідність у структурній перебудові вугільної галузі та соціально-економічній трансформації вугільних регіонів.

«Реалізація пілотного проєкту в м. Мирноград стане початком процесу трансформації вугільних територій в Донецькій області, досвід якого можна поширити на інші вугільні регіони України. Зі свого боку облдержадміністрація забезпечить всебічну підтримку та супровід реалізації цього проєкту», — зазначив заступник голови донецької ОДА Денис Клюшников.

- Реклама -