СБУ застерігає громадян від анонімних посилок рейсовими автобусами: можуть передавати вибухівку і зброю

СБУ застерігає громадян від анонімних посилок рейсовими автобусами: можуть передавати вибухівку і зброю.

При цьому відповідальність за незаконний вантаж нестиме водій та його підприємство.

За це передбачений адміністративний штраф у 17 тис. грн, а також можливе позбавлення ліцензії на пасажирські перевезення.

Втім, навіть зараз деякі водії і громадяни легковажно ставляться до такої теми. В рамках антитерористичних навчань на Донеччині СБУ провела відповідний експеримент: «звичайний громадянин» передав посилку водієві рейсового автобусу і той погодився перевезти вантаж, без його огляду.

В результаті небезпечний вантаж у багажному відділені рейсового автобусу виявили на одному із блокпостів. Тамтешні правоохоронці не знали про експеримент, тому все відбувалося в умовах, максимально наближених до реальних.

Усі заходи відбувались в рамках антитерористичних навчань згідно з чинним законодавством.

Головне управління СБУ в Донецькій та Луганській областях закликає громадян бути уважними та відповідальними. Під час перевезень в інші міста, регіони, на\з окуповану територію Донбасу:

— перевіряти вміст невідомих вантажів щодо наявності зброї, вибухівки чи інших заборонених предметів;

— з розумінням ставитись до перевірок багажу на блокпостах через підвищену терористичну загрозу в регіоні.

Незалежно від того, що вказані заходи проводились у рамках навчань, водій та керівник підприємства-перевізника будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за порушення транспортного законодавства.

- Реклама -