Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя усіх жителів України

За інформацією Головного управління ДПС у Донецькій області, за 7 місяців 2021 року до бюджету Донецької області надійшло 5 млрд 778 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 943 млн грн більше за торішні показники.

Головне управління ДПС у Донецькій області вкотре нагадує, що легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя усіх жителів України. Зарплата «в конверті» — це не лише позбавлення соціальних гарантій працівника, а й недоотримані бюджетом обов’язкові податки та збори, які, в першу чергу, йдуть на забезпечення найбільш незахищених верств населення.

Як прокоментував Віталій Долгальов, в.о. начальника Головного управління ДПС у Донецькій області, зараз проводиться широкомасштабна спільна кампанія Податкової Донеччини з Держпрацею з метою виявлення роботодавців, що використовують незадекларовану працю, для стимулювання їх до переходу до оформлених трудових відносин.

«Незадекларована праця наносить значну шкоду суспільству. Люди, які погоджуються на неофіційну зайнятість, ставлять себе у ненадійне та небезпечне становище, оскільки позбавлені захисту своїх соціально-трудових прав. Крім того, таку людину можуть звільнити в будь-який момент, і наше завдання на сьогодні захистити їх», — зазначив керівник Податкової Донеччини.

Саме для захисту прав працівників ГУ ДПС у Донецькій області було розроблено мобільний додаток Legal ZrPlat, за допомогою якого будь-який громадянин Донецького регіону може повідомити податкову про випадки виплати заробітної плати “у конвертах”, неофіційне працевлаштування або будь-які інші порушення законодавства про працю.

Цей додаток можна безкоштовно завантажити на мобільний телефон чи планшет засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).

- Реклама -