В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків у період їх другої линьки

В українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків у період їх другої линьки. Про це журналістам повідомили в Управлінні Державного агентства рибного господарства у Донецькій області.

Залежно від погодних умов період початку та закінчення заборони у деяких областях може відрізнятися.

Так, наприклад, у водоймах Донецької області заборона на вилов раків розпочнеться з 20 серпня та триватиме до 30 вересня. З датами заборони в інших областях можна ознайомитися на інфографіці.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої ліньки, під час якої вони найбільш вразливі.

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн та штраф – до 680 грн.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

- Реклама -