У Покровську відбулася позачергова сесія міськради: на що депутати виділили понад 1,3 мільйона гривень?

Сьогодні, 28 липня, у Покровську відбулася позачергова 13 сесія міської ради, яка пройшла в онлайн-режимі. На засіданні були присутні 26 з 38 депутатів.

Так, на порядку денному стояло питання щодо перерозподілу бюджетних коштів для виділення 1,3 мільйона гривень для КНП «Родинська міська лікарня», адже у медичного закладу виникла заборгованість перед працівниками по заробітній платі — частина червня та липень.

Як виникла така ситуація, детально розповіла керівниця «Родинської міської лікарні» Олена Добреля.

Справа у тому, що у зв’язку з медичною реформою фінансування закладу відбувається Національною службою здоров’я. Аби отримувати гроші, заклад має подавати до єдиної системи дані про пацієнтів. Проте «Родинська міська лікарня» тривалий час робити цього не могла.

«Я ще з березня 2019 року неодноразово офіційними листами зверталася до тодішнього керівництва міста — спочатку до Руслана Требушкіна, потім до Ірини Сущенко, з проханням виділити кошти на придбання комп’ютерної техніки, ліцензійних систем та сервера для подальшої роботи нашого підприємства. Проте жодних відповідей так і не отримала. Усього нам було потрібно 27 комп’ютерів, 21 ліцензія, сервер та підключення до мережі інтернет. На це ми просили близько 1,5 мільйона гривень. Згодом, ми зменшили майже вдвічі кількість комп’ютерів, аби забезпечити ними хоча б лікуючих лікарів, проте знову жодної реакції», — розповіла депутатам Олена Добреля.

Через те, що лікарі вчасно не могли вносити в електронну систему відомості про пацієнтів, фінансування КНП «Родинська міська лікарня» у 2021 році зменшилося у 7 разів. Для порівняння, за свою діяльність у 2020 році медичний заклад отримав 13,8 мільйона гривень. А у поточному році сума договору склала лише 1,8 мільйона гривень.

Олена Добреля зазначила, що у середині серпня ситуація має стабілізуватися, адже НСЗУ буде переглядати та укладати додаткові угоди. Наразі комп’ютери для лікарні були придбані за рахунок коштів медчиного закладу і вже розпочалася робота з внесення до системи даних про пацієнтів, що отримали лікування.

«Я б хотіла наголосити, що коли у Покровську впроваджувалася медична реформа, усі заклади отримали ком’ютерну техніку — і КЛІЛ, і поліклініки, і залізнична лікарня… Всі, окрім нашої. Не дивлячись на це, ми заробляли кошти, закупали необхідне обладнання, самостійно оплачували комунальні послуги, функціонували», — підкреслила Олена Добреля.

Нагадаємо, під керівництвом Олени Добрелі лікарня дійсно стала однією з найкращих у регіоні. Наразі на підприємстві працює 105 людей, серед яких 14 висококваліфікованих лікарів та 45 медсестр, які отримують гідну заробітну плату. Лікарня систематично закупає необхідне медичне обладнання та піклується про комфортне перебування та лікування пацієнтів: триразове збалансоване харчування, комплекти постільної білизни та одягу, система знижок для пенсіонерів в аптеках, що знаходяться на території медзакладу тощо.

Депутати, вислухавши доповідь, одноголосно підтримали виділення коштів на погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками. Варто зазначити, що гроші будуть виділені за рахунок економії на проектно-кошторисній документації та заробітній платі департаменту фінансів.

- Реклама -