У цьому році президентських стипендій для переможців міжнародних олімпіад не буде

Кабінет міністрів України цього року не буде виплачувати президентські премії переможцям міжнародних олімпіад.

Про це значиться в постанові Кабінету міністрів.

Зазвичай процедура участі українських школярів у міжнародних олімпіадах починалася з визначення переможців всеукраїнських олімпіад. Проте торік всеукраїнські олімпіади не проводили через карантинні заходи.

“За правилами міжнародних олімпіад, щоби наші діти могли брати в них участь, обов’язково має відбутися їхній Всеукраїнський етап і потім відбірковий тур. Але рік тому Міносвіти вирішило не проводити Всеукраїнських олімпіад під час карантину.

А якщо немає відбіркових Всеукраїнських олімпіад, команда не може брати участь у міжнародній. Такі правила. Розуміючи, що рішення Міністерства загрожує недопущенням до міжнародних змагань, керівники команд і вчителі узялися розв’язувати проблему самостійно. Благо, зареєструватися на міжнародну олімпіаду можна й без МОН“, – пише редакторка відділу освіти та науки DT.UA Оксана Онищенко у своїй колонці.

Попри це українські школярі все ж таки прийнял участь у міжнародних олімпіадах та привезли нагороди. Кошти на участь надали меценати.

У той же час уряд видав порядок призначення та виплати премій Президента України для переможців всеукраїнських і міжнародних учнівських олімпіад з навчальних предметів, там написано таке:

“У разі коли IV етап всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів не проводився у зв’язку із … проведенням протиепідемічних заходів, … питання про призначення і виплату премій для переможців всеукраїнських і міжнародних олімпіад не розглядається“.

Варто відзначити, що українські школярі посіли шосте місце на міжнародній олімпіаді з математики та четверте місце в європейській олімпіаді з інформатики.

- Реклама -