Податковою Донеччини виявлено більше 13 тисяч ризикових суб’єктів, які можуть використовувати нелегальну найману працю

За інформацією Головного управління ДПС у Донецькій області, з 1 липня поточного року розпочата широкомасштабна інспекційна кампанія податкової служби Донеччини спільно зі Східним міжрегіональним управлінням Державної служби України з питань праці, спрямована на тих роботодавців, які використовують найману працю без укладення трудових договорів з працівниками, не сплачують податки та єдиний соціальний внесок.

У ході цієї кампанії проводиться ціла низка спільних заходів, як інформаційних, так і контрольних для детінізації трудових відносин.

Як прокоментував Віталій Долгальов, в.о. начальника Головного управління ДПС у Донецькій області, на сьогодні є перші позитивні результати цієї співпраці. Так, спостерігається збільшення кількості працевлаштованих належним чином працівників – тільки за першу половину липня цього року платниками податків Донецької області подано повідомлень до органів ДПС про працевлаштування у кількості 6,3 тис. працівників, що в середньому становить 422 за день.

Для порівняння — за попередній місяць середньоденна чисельність працевлаштованих працівників становила 393. Тож маємо збільшення кількості оформлених належним чином працівників.

Крім того, Віталій Долгальов повідомив, що під час проведення фактичних перевірок в обов’язковому порядку встановлюються та перевіряються документи щодо працевлаштування найманих працівників. За результатами проведеної аналітичної роботи з ризиковими суб’єктами, які можуть використовувати нелегальну найману працю, органам Держпраці було спрямовано інформацію щодо 13,3 тис. суб’єктів господарювання, у яких кількість об’єктів оподаткування (згідно форми 20-ОПП) перевищує кількість найманих працівників, для використання в інспекційній роботі.

Також податковою службою Донеччини було виявлено та спрямовано до Держпраці інформацію щодо 347 юридичних адрес підприємців, у яких є діючі касові апарати з ненульовими виторгами, але при цьому відсутні наймані працівники, для подальшого реагування.

Керівник Податкової Донеччини акцентує увагу, що за використання неоформлених працівників законодавством встановлено відповідальність – 60 тис. гривень за виявлене порушення вперше, та 180 тис. гривень, якщо порушення виявлено вдруге протягом двох років. Тож, чи варто наражати себе на чималі штрафи, кожен працедавець вирішує для себе сам.

- Реклама -