Уряд ухвалив зміни до законопроєкту, які полегшать розбудову мережі 4G в Україні

Міністерство цифорової транформації розробило зміни в Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». На минулому засіданні Уряд підтримав законопроєкт та направив його на розгляд у Верховну Раду України.

«Ми активно працюємо над тим, щоб надати українцям доступ до якісного та швидкісного інтернету — як оптичного, так і мобільного. Для цього необхідно розгортати мережу мобільного зв’язку по всій Україні та дати можливість операторам швидко та ефективно розбудовувати покриття», — кажуть у міністерстві.

Щоб надати доступ до 4G максимальній кількості українців, необхідно побудувати достатню кількість базових станцій. Однак мобільні оператори стикаються зі складнощами та затримками у процесі оформлення земельних ділянок.

Зазвичай будівництво базової станції займає 2-4 місяці. Проте зараз цей процес іноді розтягнутий у часі майже на півтора року. Причина — тривалий процес виділення землі під станцію місцевою владою, а саме необхідність вносити кожну станцію в детальний план території певної громади.

Завдяки змінам у законі мобільні оператори зможуть дійсно швидше покривати населені пункти якісним зв’язком без додаткової бюрократії та зменшувати цифровий розрив між селами та мегаполісами.

- Реклама -