Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

22 червня 1941 року, попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну співпрацю між Німеччиною і СРСР, нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років, як складова, але основна частина Другої світової війни.

Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. ЇЇ бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Відповідно до Указу Президента України від 17. 11. 2000 № 1245/2000 щорічно 22 червня наша держава відзначає День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.

Урочисті заходи відбулися сьогодні у Покровську та Мирнограді. На мітинги зібралися ветерани, представники місцевої влади, активісти і просто небайдужі люди. Багато слів подяки та скорботи лунало на адресу тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні. Багато слів було сказано й про те, як важливо і сьогодні берегти мир, яке коштовне людське життя, як необхідно зберегти пам’ять про ті жахливі події, аби вони не повторилися знову.

Пам’ять усіх загиблих було вшановано хвилиною мовчання. А наприкінці урочистих заходів учасники мітингів поклали квіти до братських могил.

 

 

- Реклама -