Верховна Рада прийняла закон про заборону продажу пластикових пакетів

Сьогодні, 1 червня, на своєму засіданні Верховна Рада України у другому читанні прийняла закон, який забороняє магазинам та закладам харчування розповсюджувати пластикові пакети, окрім біорозкладаних. Компаніям дали 9 місяців на адаптацію.

Цей законопроект підтримали 297 народних депутатів.

Даний закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення з метою поліпшення стану навколишнього середовища та благоустрою територій.

Він забороняє поширення в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів і оксорозкладаних пластикових пакетів.

Протягом 9 місяців, які компаніям дали на адаптацію, у них мають з’явитися альтернативні варіанти: паперові пакети чи сумки багаторазового використання.

Варто відзначити, що після завершення перехідного періоду заборонені пакети не можна буде поширювати, вони підлягають утилізації. За безкоштовне розповсюдження пакетів передбачено штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення — від 3400 до 8500 грн.

- Реклама -