На Донеччині адвокат самовільно продав квартиру своєї підзахисної

Зловмисник за допомогою шахрайської схеми здобув право розпоряджатися майном своєї клієнтки, а саме долею у двох трикімнатних квартирах у Маріуполі.

Внаслідок злочинних дій адвоката жінка втратила і житло, і гроші, отримані від його продажу. Завдяки спільним заходам слідчого управління та управління карного розшуку поліції за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури адвокат постав перед судом.

Слідчі здобули інформацію щодо адвоката, який ошукав клієнтку. 46-річний чоловік дізнався, що маріупольчанка володіла 50% двох квартир у центрі міста, в результаті чого у нього виник злочинний план заволодіти житлом для його подальшого продажу. З цією метою зловмисник запропонував жінці допомогу у передачі права власності на нерухомість її синові.

Надалі, зловживаючи довірою потерпілої, фігурант отримав від неї довіреність, а також здійснив ще декілька махінацій з документами, щоб мати право безперешкодно розпоряджатися чужим майном.

Від імені підзахисної, але всупереч її інтересам правопорушник продав її частку квартир, а гроші в сумі понад 236 000 гривень привласнив.

Досудове розслідування тривало близько року. Попри те, що підозрюваний з урахуванням свого юридичного досвіду надав протиправним діям легітимності, використовуючи легальні документи, поліцейські довели його провину. Було проведено щонайменше п’ять експертиз, низку допитів. Завдяки здобутим беззаперечним доказам чоловік не зміг уникнути відповідальності.

Наразі обвинувальний акт за ч.2 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, що завдало значної шкоди потерпілому) спрямовано до суду, який поставить крапку в цій справі.

Максимальне покарання, яке загрожує обвинуваченому, — до трьох років позбавлення волі.

На обидві квартири, що стали предметом злочинного посягання, накладено арешт.

- Реклама -