4 квітня — Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у протимінній діяльності

Мінна небезпека – одне із найбільш актуальних питань сьогодення для мешканців Донецької області. Щодня піротехніки вилучають та знешкоджують боєприпаси не лише сучасного зразку, але й снаряди та міни Другої світової війни. Недопущення травмування або загибелі людей через порушення правил поведінки з вибухонебезпечними предметами – одне із пріоритетних завдань ДСНС.

Рятувальниками Донецької області регулярно проводяться інформаційно-профілактичні заходи серед населення з метою навчання людей важливим правилам безпеки та порядку дій у разі виявлення потенційно небезпечних предметів. Особливу увагу співробітники Служби порятунку звертають на виховання культури безпеки у дітей. Адже саме вони перебувають у підвищеній групі ризику.

Міжнародним Комітетом Червоного Хреста спільно з Маріупольським ляльковим театром було розроблено унікальний захід для навчання дітей правилам мінної небезпеки. Актори театру обіграли можливу життєву небезпечну ситуацію й продемонстрували дітям як слід діяти. Головна мета спектаклю – сформувати у підростаючого покоління стійкого усвідомлення того, що боєприпаси – то є смертельно небезпечно. У разі виявлення підозрілих предметів до них не можна наближатися. Необхідно негайно відійти на безпечну відстань та викликати Службу порятунку за номером «101».

Спектакль доступний онлайн. Малеча з великим захопленням переглядає виставу. Діти вражені акторською майстерністю героїв дійства. Дітлахи повністю проживають сорокахвилинну історію-пригоду двох підлітків.

Сьогодні, у Міжнародний День просвіти з питань мінної небезпеки кожен охочий може переглянути записану виставу, а дорослі мають ще одну можливість цікаво та доступно пояснити дітям важливі правила мінної безпеки.

- Реклама -