26 березня — День Національної гвардії України

Сьогодні, 26 березня, Україна святкує День Національної гвардії України. Колишній День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України призначено відзначати згідно з Указом Президента України від 18 березня 2015 року.

До 2000 року свято відзначалося щорічно 4 листопада у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України «Про Національну гвардію України». Тож, як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 по 2000 роки, а як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України із залученням нових військових кадрів на добровольчій основі — з 13 березня 2014 року.

Сучасна Національна гвардія України — підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохороні функції,була створена 12-го березня 2014-го рокуЗаконом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет.

16 червня 2014 року мМВС України видало наказ, який упорядкував формування добровольчих підрозділів Нацгвардії. До складу Національної гвардії увійшли:

  • батальйон оперативного призначення резервістів ім. генерала Кульчицького Національної гвардії України, сформований з представників самооборони Майдану;
  • батальйон спеціального призначення резервістів «Донбас», сформований на основі 1-ї роти добровольчого батальйону територіальної оборони «Донбас» Донецької області;
  • підрозділ спеціального призначення «Азов».

Від початку бойових дій на Донбасі понад 200 нацгвардійців загинуло, ще близько 800 було поранено. За цей час близько 5 тис. військовослужбовців відомства було нагороджено за мужність і героїзм, з них близько 100 посмертно нагороджені державними нагородами.

В цей День ми вітаємо гвардійців і їх родини! Бажаємо їм гідно служити народові України, бути вірними присязі, високого професіоналізму, здоров’я та стійкості!

- Реклама -