14 березня в Україні відзначають День добровольця

Свято на честь українських добровольців  відзначається в Україні 14 березня.

День українського добровольця було встановлено на підтримку ініціативи громадськості рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року № 1822 «Про встановлення Дня українського добровольця» з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань.

У 2014 році керівництво Самооборони Майдану, розуміючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України, маючи на меті захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності,  прийняло рішення про направлення добровольців із Самооборони Майдану на військовий полігон в Нові Петрівці Київської області для проходження військової підготовки. Таким чином, 14 березня було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії з більше п’яти сотень бійців.

На той час Україна фактично не мала боєздатної армії. Саме завдяки учасникам добровольчих батальйонів та формувань, які активно створювались та вирушали в зону воєнного конфлікту, вдалося мобілізувати сили в тилу, створити справжню боєздатну армію та не допустити просування ворога далі материковою Україною.

Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

- Реклама -