Вісім простих правил, які допоможуть вам не стати жертвою грабіжника

Аби не стати жертвою грабіжника та вберегти своє майно необхідно дотримуватися простих правил.

1. Грабіжники стежать за жертвою
Пам’ятайте — вуличні грабіжники ретельно обирають свою жертву й часто стежать за нею. Саме тоді, коли ризик піддатися нападу вам здається мінімальним, вони діють стрімко й зухвало.

2. Зустрічайте і проводжайте рідних
За можливості зустрічайте у вечірній час своїх близьких (особливо жінок, підлітків і людей похилого віку) на зупинках громадського транспорту та проводжайте їх у разі від’їзду.

3. Не ходіть темними вулицями
Якщо виникла потреба кудись іти, рухайтесь освітленими та людними вулицями, уникайте темних чи мало освітлених і безлюдних дворів, скверів та провулків.

4. Ховайте прикраси і гроші
Пізно увечері жінкам не варто привертати увагу сторонніх осіб до своїх прикрас. Ювелірні вироби краще або сховати під одягом або взагалі лишити вдома. Також не рекомендується носити гроші й коштовності в сумочці. Покладіть їх у внутрішню кишеню одягу.

5. Біля банкомату будьте уважні
У разі зняття грошей з банкомату будьте пильні, звертайте увагу на те, щоб за вами ніхто не спостерігав. Не перераховуйте гроші, будучи на вулиці.

6. Не носіть великі суми грошей самі
Якщо вам потрібно перевезти велику суму грошей, то краще витратитися на таксі чи попросити друзів або родичів відвезти вас у потрібне місце.

7. Викликайте диспетчера
В разі, якщо на вас напали в ліфті, намагайтеся натиснути кнопку „виклик диспетчера”: у працівників комунальних служб є можливість визначити місцезнаходження ліфта й викликати поліцію.

8. Телефонуйте до поліції
Якщо вже так склались обставини, і ви стали жертвою чи свідком злочину, — негайно телефонуйте на «102». За кілька хвилин група поліції прибуде на місце і з’ясує прикмети грабіжника та напрямок, у якому він втік.

Пам’ятайте – кожна згаяна після скоєння злочину хвилина значно знижує шанси затримати злочинців та повернути втрачені майно чи кошти.

- Реклама -